NAJCIEKAWSZE PROJEKTY

ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

Waniliowa Wrocław

Tematem opracowania był projekt koncepcyjny, budowlany i wykonawczy zespołu dwóch budynków mieszkalnych wielorodzinnych z parkingiem podziemnym, budynkiem kotłowni gazowej oraz zagospodarowaniem terenu w tym dojściami i dojazdami utwardzonymi, parkingami terenowymi i elementami infrastruktury technicznej.

Usytuowanie budynków zostało dostosowane do kształtu możliwej powierzchni zabudowy działki i linii obowiązującej i nieprzekraczalnej zabudowy działki przy jednoczesnym zachowaniu niezbędnej dla przesłaniania i nasłonecznienia odległości pomiędzy budynkami projektowanymi oraz istniejącymi na działce sąsiedniej.

Budynki zostały zaprojektowane w układzie korytarzowym. W budynkach przewiduje się po jednej klatce schodowe, zlokalizowanej od strony wschodniej w centralnej części budynków.

Projektowane mieszkania są zróżnicowane pod względem wielkości oraz układu pomieszczeń.

Przewiduje się zarówno mieszkania dwu i trzy pokojowe, zaś na ostatniej kondygnacji projektuje się mieszkania z antresolami.

Parametry inwestycji:

-powierzchnia całkowita działki: 3880m2

-powierzchnia zabudowy: 1140m2

-powierzchnia całkowita nadziemna: 4200m2

-powierzchnia użytkowa mieszkań: 2900m2

-ilość mieszkań: 47,

Budynek wielorodzinny
Biuro Architektoniczne Wrocław
Budynek

WILLE MIEJSKIE

Czechowicka Wrocław

Tematem projektu było stworzenie kameralnego osiedla składającego się z 3 budynków w typie willi miejskiej oraz osobnego budynku kotłowni. W trzykondygnacyjnych budynkach zaprojektowano 34 mieszkania, każde z nich z balkonem, tarasem lub prywatnym ogrodem. Przewidziano lokale 1-4 pokojowe oraz z antresolami, mieszczące się w przedziale 40-115m2.

Parametry inwestycji:
Powierzchnia użytkowa mieszkań: 2200m2
Ilość mieszkań: 34
Zakres pracy: Projekt Wykonawczy w ramach wspólpracy i na zlecenie Lebu sp. z o.o. sp.k.

czechowicka4
Biuro Projektowe Wrocław
czechowicka3
czechowicka2
czechowicka1

ZESPÓŁ BUDYNKÓW WIELORODZINNYCH

Myślenice pod Wrocławiem

Zaprojektowano zespół budynków 4-ro kondygnacyjnych ze stromymi dachami skośnymi od strony elewacji oraz dachami płaskimi w środkowej części brył. Budynki posiadają prostą, zwartą bryłę prostopadłościenną.

Zespół budynków pełni głównie funkcję mieszkalną oraz dodatkowo usługową – handel detaliczny małopowierzchniowy w niewielkiej części parteru jednego z budynków. Garaż i pomieszczenia techniczne zlokalizowano w piwnicach budynków.

Parametry inwestycji:

Powierzchnia użytkowa: 11000m2

Ilość budynków: 5

Ilość mieszkań: 213

Zakres pracy: Projekt Budowlany i Wykonawczy w ramach wspólpracy i na zlecenie Lebu sp. z o.o. sp.k.

Redzyńska
Myslenice Pod Wrocławiem
Redzyńska osiedle

DOM JEDNORODZINNY NA SKARPIE

WĄGROWIEC

Tematem było stworzenie indywidualnego projektu domu jednorodzinnego. Koncepcja budynku w głównej mierze oparta jest na ukształtowaniu terenu oraz widoku na pobliskie jezioro. Budynek zaprojektowano jako maksymalnie przeszklony od strony zbiornika wodnego. Z uwagi na zagłębienie części sypialnianej budynku w kondygnacji podziemnej przewidziano nietypowe rozwiązania doświetlające pomieszczenia światłem naturalnym.

Powierzchnia użytkowa: 240m2

Ilość budynków: 1

Zakres pracy: Projekt Koncepcyjny, Budowlany oraz Wykonawczy

Wągrowiec
Projektowanie we Wrocławiu
Wągrowiec pod Wrocławiem
Close Menu